flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Засади використання автоматизованої системи документообігу Чернігівського апеляційного суду

 

 

Затверджено

Зборами суддів Чернігівського апеляційного суду

Редакція від 17.02.2023, зі змінами від 16.06.2023, від 31.07.2023, зі змінами від 16.07.2024

 

ЗАСАДИ

використання автоматизованої системи документообігу Чернігівського апеляційного суду

 

  1. Визначити і затвердити персональний склад колегій суддів для розгляду справ у палатах:

Визначити усіх суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Чернігівського апеляційного суду уповноваженими згідно із Законом України "Про судоустрій і статус суддів" на здійснення кримінального провадження відносно неповнолітніх.

  1. Встановити наступні коефіцієнти форми участі судді у розгляді справи:

-        головуючий по справі (суддя-доповідач) - 1;

-        суддя - член колегії - 0,5.

Встановити голові Чернігівського апеляційного суду Салаю Геннадію Анатолійовичу коефіцієнт навантаження - 0,9 з 03.07.2023 року.

Встановити 100% навантаження заступнику голови суду, судді секретарю судової палати з розгляду кримінальних справ, судді секретарю судової палати з розгляду цивільних справ 

 

Застосувати до кількості розглянутих НСРД коефіцієнт 1/100.

  1. Встановити у Чернігівському апеляційному суді чергування слідчих суддів у неробочі дні (вихідні та святкові) та позаробочий час суду, згідно наказу голови суду, та у порядку відповідно до додатку 3 Засад.

У разі відсутності судді, що має здійснювати чергування (відпустка, лікарняний, відрядження, тощо) чергування здійснює наступний за списком слідчий суддя.

Графік чергування працівників сектору РСР у вихідні та святкові дні встановлюється наказом керівника апарату суду.

  1. Відповідно до встановленого процесуальним законодавством принципу незмінності складу суду, розгляд справи проводиться визначеною автоматизованою системою колегією суддів.

У випадку тимчасової відсутності судді-члена колегії, крім судді-доповідача, з метою недопущення безпідставного відкладення справ, повторного виклику в судове засідання учасників процесу, організаційне забезпечення заміни автоматизованою системою відсутнього судді-члена колегії здійснює керівник апарату суду.

З метою належної організації роботи суду та оперативного розгляду судових справ в розумні строки у випадку тривалих відпусток, відрядження, тимчасової непрацездатності, закінчення повноважень судді проводити заміну суддів автоматизованою системою згідно з вимогами Положення.

  1. Судові справи, які підлягали передачі раніше визначеному складу суду, у випадках відсутності судді-доповідача (внаслідок його перебування у відрядженні, відпустці, його тимчасової непрацездатності та в інших передбачених законом випадках),членів колегії суддів, якщо це призведе до неможливості вирішення питання відкриття апеляційного провадження у строки, визначені процесуальним законодавством, та розгляду цих справ і матеріалів у розумні строки, розподіляються автоматизованою системою документообігу суду шляхом передачі справи визначеному складу суду, з наступним призначенням повторного автоматичного розподілу, вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду.

Заяви про виправлення описки, про роз’яснення рішення, про ухвалення додаткового рішення, про повернення судового збору передавати раніше визначеному складу суду, у провадженні якого перебували справи на розгляді, якщо такий склад суду сформувати неможливо (в тому числі у зв’язку з ліквідацією Апеляційного суду Чернігівської області), розподіл здійснюється на загальних підставах.

  1. У разі виявлення обставин, що виключають участь судді у розгляді кримінального провадження (матеріалів) та апеляційних скарг на рішення у справах про адміністративні правопорушення, заява про самовідвід подається керівнику апарату суду чи особі, що його замінює, у письмовій формі і є підставою для винесення розпорядження про заміну судді у складі суду чи передачі справи на повторний автоматичний розподіл, якщо заяву подав головуючий (суддя-доповідач) по справі.
  2. У разі надходження апеляційних скарг, які подані в рамках однієї справи, але на різні судові рішення, вони передаються раніше визначеному судді-доповідачу, якщо апеляційне провадження не закінчено.
  3. У випадках повернення до суду апеляційної інстанції судової справи, в якій судові рішення скасовувались з передачею судової справи на новий розгляд до суду першої інстанції (крім справ, у яких наявні обставини, що виключають повторну участь судді у розгляді справи, в тому числі перегляд справи за нововиявленими обставинами та ін.) підлягають автоматизованому розподілу на загальних підставах. 
  4. У разі повторного надходження до суду апеляційних скарг, з передбачених процесуальним законом підстав, вони підлягають автоматизованому розподілу на загальних підставах .
  5. У випадках знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп’ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи, що триває понад п’ять робочих днів - розподіл судових справ здійснюється за Розпорядженням голови суду (особи, що виконує його обов’язки) з дотриманням принципів черговості (в алфавітному порядку) та спеціалізації (у випадку застосування такої) до усунення відповідних обставин.

У випадках, передбачених даним пунктом Засад голова суду (особа, що виконує його обов’язки) виносить Розпорядження, яке додається до матеріалів справи, а копія - зберігається у відповідній номенклатурній справі суду.

Після усунення відповідних обставин судові справи реєструються в автоматизованій системі документообігу суду, до автоматизованої системи документообігу суду також вносяться і Розпорядження про розподіл справ.

  1. У разі настання обставин, визначених у п. 10 Засад, які за законом мають розглядатися невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян  здійснюються в порядку, визначеному п.10 Засад, до усунення відповідних обставин.
  2. При направленні суддею для доопрацювання матеріалів справи про адміністративні правопорушення, у разі повернення справи до апеляційного суду, авторозподіл зазначеної справи забезпечується шляхом передачі тому ж складу суду (тому ж судді), раніше визначеному у судовій справі.

          У разі відсутності раніше визначеного судді, авторозподіл забезпечується відповідно до п.5 Засад.

  1. У разі неможливості визначити склад колегії для розгляду кримінального провадження із числа суддів судової палати з розгляду кримінальних справ, суддя-доповідач (головуючий суддя) визначається із числа суддів указаної палати ( у тому числі й суддів – членів колегії конкретного кримінального провадження);а визначення суддів-членів колегії відбувається між всіма суддями Чернігівського апеляційного суду, незалежно від їхньої спеціалізації та належності до судової палати з розгляду цивільних справ у наступному порядку:

- визначення судді доповідача (головуючого судді): автоматизована система визначає суддю – доповідача (головуючого суддю) із числа всіх суддів судової палати з розгляду кримінальних справ із забезпеченням участі у автоматизованому розподілі суддів даної палати, уже визначених членами колегії конкретного кримінального провадження шляхом автоматизованого розподілу на одного суддю;

- визначення складу суду: забезпечується автоматизований розподіл кримінального провадження на колегію у складі трьох суддів із числа суддів судової палати з розгляду кримінальних справ, із забезпеченням участі у автоматизованому розподілі суддів суду, уже визначених членами колегії конкретного кримінального провадження, та суддів судової палати з розгляду цивільних справ.

          У разі неможливості визначити суддю-доповідача (головуючого суддю) із числа всіх суддів судової палати з розгляду кримінальних справ (проваджень) справа передається для визначення підсудності, у порядку, визначеному чинним процесуальним законодавством. 

          Положення даного пункту Засад застосовуються при забезпеченні авторозподілу апеляційних скарг у цивільних справах, за неможливості сформувати склад колегії суддів з числа суддів судової палати з розгляду цивільних справ, та у вище визначений спосіб.

 

  1. Раніше визначеному слідчому судді передаються :

- клопотання про надання дозволів на проведення негласних слідчих розшукових дій по одному кримінальному провадженню не залежно від часу надходження такого клопотання;

- інші клопотання, розгляд яких регулюється згідно з положеннями  Глави 21 КПК України, подані в рамках однієї справи, при надходженні їх в межах одного робочого дня.

   15. В апеляційних скаргах/ заявах, поданих відповідно до ст.ст.269-271 ЦПК України, забезпечується авторозподіл шляхом передачі тому ж складу суду, зазначені апеляційні скарги/заяви передаються судді доповідачу у перший день по виходу з відпустки, або за  усуненням обставин, які унеможливлювали участь суддів в авторозподілі.

На підставі рішення ВРП від 25.04.2024 року зборами суддів виключено зі складу суддів Чернігівського апеляційного суду суддю Акуленко С.О. з додатку 2 та 3 з 06.05.2024 року на підставі зборів суддів Чернігівського апеляційного суду.

Додаток 1

Персональний склад колегії суддів для розгляду справ у судовій палаті з розгляду цивільних справ:

Перша колегія:

Мамонова Олена Євгенівна

Висоцька Наталія В’ячеславівна

Шитченко Наталія Віталіївна

Онищенко Олена Іванівна

 

Друга колегія:

Євстафієв Олександр Костянтинович

Шарапова Олена Леонідівна

Скрипка Анжела Антонівна

 

  

Додаток 2

Персональний склад колегій суддів для розгляду справ у судовій палаті з розгляду кримінальних справ:

 

1 колегія

  Антипець Валентина Миколоївна

  Заболотний Валерій Миколайович

  Оседач Микола Миколайович

  Салай Геннадій Анатолійович.

 

Додаток 3

Порядок чергування слідчих суддів

 

Антипець Валентина Миколаївна

Заболотний Валерій Миколайович

Оседач Микола Миколайович

Салай Геннадій Анатолійович