flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Засади використання автоматизованої системи документообігу Чернігівського апеляційного суду

 

 

Затверджено

Зборами суддів Чернігівського апеляційного суду

від 22.05.2025 року

 

ЗАСАДИ

використання автоматизованої системи документообігу Чернігівського апеляційного суду

 

  1. Визначити і затвердити персональний склад колегій суддів для розгляду справ у палатах:

Визначити усіх суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Чернігівського апеляційного суду уповноваженими згідно із Законом України "Про судоустрій і статус суддів" на здійснення кримінального провадження відносно неповнолітніх.

  1. Встановити наступні коефіцієнти форми участі судді у розгляді справи:

-        головуючий по справі (суддя-доповідач) - 1;

-        суддя - член колегії - 0,5.

Встановити голові Чернігівського апеляційного суду коефіцієнт навантаження - 0,9.

Встановити 100% навантаження заступнику голови суду, судді секретарю судової палати з розгляду кримінальних справ, судді секретарю судової палати з розгляду цивільних справ 

 

Застосувати до кількості розглянутих НСРД коефіцієнт 1/100.

  1. Встановити у Чернігівському апеляційному суді чергування слідчих суддів у неробочі дні (вихідні та святкові) та позаробочий час суду, згідно наказу голови суду, та у порядку відповідно до додатку 3 Засад.

У разі відсутності судді, що має здійснювати чергування (відпустка, лікарняний, відрядження, тощо) чергування здійснює наступний за списком слідчий суддя.

Графік чергування працівників сектору РСР у вихідні та святкові дні встановлюється наказом керівника апарату суду.

  1. Відповідно до встановленого процесуальним законодавством принципу незмінності складу суду, розгляд справи проводиться визначеною автоматизованою системою колегією суддів.

У випадку тимчасової відсутності судді-члена колегії, крім судді-доповідача, з метою недопущення безпідставного відкладення справ, повторного виклику в судове засідання учасників процесу, організаційне забезпечення заміни автоматизованою системою відсутнього судді-члена колегії здійснює керівник апарату суду.

З метою належної організації роботи суду та оперативного розгляду судових справ в розумні строки у випадку тривалих відпусток, відрядження, тимчасової непрацездатності, закінчення повноважень судді проводити заміну суддів автоматизованою системою згідно з вимогами Положення.

  1. Судові справи, які підлягали передачі раніше визначеному складу суду, у випадках відсутності судді-доповідача (внаслідок його перебування у відрядженні, відпустці, його тимчасової непрацездатності та в інших передбачених законом випадках),членів колегії суддів, якщо це призведе до неможливості вирішення питання відкриття апеляційного провадження у строки, визначені процесуальним законодавством, та розгляду цих справ і матеріалів у розумні строки, розподіляються автоматизованою системою документообігу суду шляхом передачі справи визначеному складу суду, з наступним призначенням повторного автоматичного розподілу, вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду.

Заяви про виправлення описки, про роз’яснення рішення, про ухвалення додаткового рішення, про повернення судового збору передавати раніше визначеному складу суду, у провадженні якого перебували справи на розгляді, якщо такий склад суду сформувати неможливо (в тому числі у зв’язку з ліквідацією Апеляційного суду Чернігівської області), розподіл здійснюється на загальних підставах.

  1. У разі виявлення обставин, що виключають участь судді у розгляді кримінального провадження (матеріалів) та апеляційних скарг на рішення у справах про адміністративні правопорушення, заява про самовідвід подається керівнику апарату суду чи особі, що його замінює, у письмовій формі і є підставою для винесення розпорядження про заміну судді у складі суду чи передачі справи на повторний автоматичний розподіл, якщо заяву подав головуючий (суддя-доповідач) по справі.
  2. У разі надходження апеляційних скарг, які подані в рамках однієї справи, але на різні судові рішення, вони передаються раніше визначеному судді-доповідачу, якщо апеляційне провадження не закінчено.
  3. У випадках повернення до суду апеляційної інстанції судової справи, в якій судові рішення скасовувались з передачею судової справи на новий розгляд до суду першої інстанції (крім справ, у яких наявні обставини, що виключають повторну участь судді у розгляді справи, в тому числі перегляд справи за нововиявленими обставинами та ін.) підлягають автоматизованому розподілу на загальних підставах. 
  4. У разі повторного надходження до суду апеляційних скарг, з передбачених процесуальним законом підстав, вони підлягають автоматизованому розподілу на загальних підставах .
  5. У випадках знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп’ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи, що триває понад п’ять робочих днів - розподіл судових справ здійснюється за Розпорядженням голови суду (особи, що виконує його обов’язки) з дотриманням принципів черговості (в алфавітному порядку) та спеціалізації (у випадку застосування такої) до усунення відповідних обставин.

У випадках, передбачених даним пунктом Засад голова суду (особа, що виконує його обов’язки) виносить Розпорядження, яке додається до матеріалів справи, а копія - зберігається у відповідній номенклатурній справі суду.

Після усунення відповідних обставин судові справи реєструються в автоматизованій системі документообігу суду, до автоматизованої системи документообігу суду також вносяться і Розпорядження про розподіл справ.

  1. У разі настання обставин, визначених у п. 10 Засад, які за законом мають розглядатися невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян  здійснюються в порядку, визначеному п.10 Засад, до усунення відповідних обставин.
  2. При направленні суддею для доопрацювання матеріалів справи про адміністративні правопорушення, у разі повернення справи до апеляційного суду, авторозподіл зазначеної справи забезпечується шляхом передачі тому ж складу суду (тому ж судді), раніше визначеному у судовій справі.

          У разі відсутності раніше визначеного судді, авторозподіл забезпечується відповідно до п.5 Засад.

  1. У разі неможливості визначити склад колегії для розгляду кримінального провадження із числа суддів судової палати з розгляду кримінальних справ, суддя-доповідач (головуючий суддя) визначається із числа суддів указаної палати ( у тому числі й суддів – членів колегії конкретного кримінального провадження);а визначення суддів-членів колегії відбувається між всіма суддями Чернігівського апеляційного суду, незалежно від їхньої спеціалізації та належності до судової палати з розгляду цивільних справ у наступному порядку:

- визначення судді доповідача (головуючого судді): автоматизована система визначає суддю – доповідача (головуючого суддю) із числа всіх суддів судової палати з розгляду кримінальних справ із забезпеченням участі у автоматизованому розподілі суддів даної палати, уже визначених членами колегії конкретного кримінального провадження шляхом автоматизованого розподілу на одного суддю;

- визначення складу суду: забезпечується автоматизований розподіл кримінального провадження на колегію у складі трьох суддів із числа суддів судової палати з розгляду кримінальних справ, із забезпеченням участі у автоматизованому розподілі суддів суду, уже визначених членами колегії конкретного кримінального провадження, та суддів судової палати з розгляду цивільних справ.

          У разі неможливості визначити суддю-доповідача (головуючого суддю) із числа всіх суддів судової палати з розгляду кримінальних справ (проваджень) справа передається для визначення підсудності, у порядку, визначеному чинним процесуальним законодавством. 

          Положення даного пункту Засад застосовуються при забезпеченні авторозподілу апеляційних скарг у цивільних справах, за неможливості сформувати склад колегії суддів з числа суддів судової палати з розгляду цивільних справ, та у вище визначений спосіб.

 

  1. Раніше визначеному слідчому судді передаються :

- клопотання про надання дозволів на проведення негласних слідчих розшукових дій по одному кримінальному провадженню не залежно від часу надходження такого клопотання;

- інші клопотання, розгляд яких регулюється згідно з положеннями  Глави 21 КПК України, подані в рамках однієї справи, при надходженні їх в межах одного робочого дня.

   15. В апеляційних скаргах/ заявах, поданих відповідно до ст.ст.269-271 ЦПК України, забезпечується авторозподіл шляхом передачі тому ж складу суду, зазначені апеляційні скарги/заяви передаються судді доповідачу у перший день по виходу з відпустки, або за  усуненням обставин, які унеможливлювали участь суддів в авторозподілі.

 

Додаток 1

Персональний склад колегії суддів для розгляду справ у судовій палаті з розгляду цивільних справ:

Перша колегія:

Мамонова Олена Євгенівна

Висоцька Наталія В’ячеславівна

Шитченко Наталія Віталіївна

Онищенко Олена Іванівна

 

Друга колегія:

Євстафієв Олександр Костянтинович

Шарапова Олена Леонідівна

Скрипка Анжела Антонівна

 

  

Додаток 2

Персональний склад колегій суддів для розгляду справ у судовій палаті з розгляду кримінальних справ:

 

1 колегія

  Антипець Валентина Миколоївна

  Заболотний Валерій Миколайович

  Оседач Микола Миколайович

  Салай Геннадій Анатолійович.

 

Додаток 3

Порядок чергування слідчих суддів

 

Антипець Валентина Миколаївна

Заболотний Валерій Миколайович

Оседач Микола Миколайович

Салай Геннадій Анатолійович