flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Відбувся четвертий національний форум "Незалежні суди та вільні ЗМІ: протидія дезінформації"

02 липня 2020, 08:52

Керівник апарату Чернігівського апеляційного суду Тетяна Кривонос, начальник відділу інформаційно-технічного та аналітичного забезпечення Леся Гайдай та прессекретар Юлія Хоменко прийняли участь 1 липня у Четвертому загальнонаціональному форумі «Незалежні суди та вільні медіа».

Захід був проведений Вищою радою правосуддя онлайн у Zoom та був присвячений співпраці судової влади із засобами масової інформації у боротьбі з дезінформацією.

Міжнародні та національні експерти, представники судової влади та ЗМІ обговорювали такі теми:

  • Концепція дезінформації;
  • Методи боротьби з пропагандою;
  • Вплив дезінформації на судову систему;
  • Дезінформація в законодавчому контексті.

Програма заходу.

Мови заходу: англійська, французька та українська, синхронний переклад.

Організаторами заходу є: Вища рада правосуддя, Верховний Суд, Рада суддів України, Державна судова адміністрація України, Національна школа суддів України спільно з проектом ЄС "Право-Justice", за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Проблема прихованої інформації, дезінформації та пропаганди є вкрай актуальними питаннями для судової влади з огляду на те, що відповідь на них дає можливість судам висвітлювати свою роботу відповідно до вимог законодавства.

Статтею 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачено, що кожен має право на свободу вираження поглядів, нагадала член Вищої ради правосуддя Лариса Швецова. До того ж Консультативна рада європейських суддів в одному зі своїх висновків зауважила, що судді повинні визнати той факт, що вони є публічними особами й не повинні бути надто сприйнятливими або вразливими. Водночас, на думку Лариси Швецової, існує межа між свободою вираження думок і законною критикою, з одного боку, та використанням дезінформації – з іншого. «І нам потрібно дуже ретельно й виважено підходити до визначення цієї межі», – акцентувала увагу член ВРП.

 Сьогодні змінюються вимоги суспільства до судової влади. Якщо взяти аналітичні дані, то ми побачимо, що більше ніж 55% нашого населення всю інформацію отримують саме зі ЗМІ. Особливо це стосується судової системи. І тому тема протидії дезінформації є дуже актуальною і важливою.

Інформація висвітлена на форумі була дуже корисною і буде обговорена та доведена до відома працівників апарату суду. Також, планується втілити основні ідеї до комунікаційної стратегії Чернігівського апеляційного суду на 2020-2023 роки.